7.07.2024 - 1.09.2024

Procházky za architekturou

Na letošní prázdniny si pro Vás Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem připravilo cyklus procházek za architekturou. Průvodcem po jedinečných objektech v našem městě bude pan Jiří Satránský. První červencová procházka nás zavede do budovy městské spořitelny. Sraz bude v neděli 7. července v 10 hodin na náměstí TGM před budovou spořitelny.
O týden později, 14. července, se projdeme po malých továrnách 1. republiky. Připomeneme si např Allanovu továrnu, Bauerovu továrnu, slévárny, Austovu továrnu nebo jatka a mnohé další. Sraz bude v 10 hodin před továrnou La linea (ulice El. Krásnohorské 1585).
V srpnu nás procházka 18. srpna zavede za technickými památkami. Podíváme se na pily, cihelny, vlečku nebo na teplárnu. Sraz bude v 10 hodin na vlakovém nádraží.
S poslední letní procházkou se vrátíme do městské spořitelny. Prohlídka proběhne 1.září, sraz zájemců v 10 hodin na náměstí TGM před budovou spořitelny.
Na procházky je nutné se předem registrovat nejpozději do pátka předcházejícího procházce. A to buď na telefonu 499 318 326 nebo emailem na knihovna@muzeumdk.cz